החרמון לבן
![](https://www.hevrati.org.il/wp-content/uploads/2016/12/IMG_6340-660x400.jpg)
החרמון לבן. הסערה בחמישי שישי אבל אתמול כבר אלפים היו באתר החרמון. מפלס הכנרת עלה בעוד שישה ס"מ. המפלס עומד הבוקר על 213.79- מטרים. אתמול הרוחות והגשמים נחלשו.
המרכת החורפית של סוף השבוע רשמה כמויות גדולות של גשמים בהרי הגליל וברמת הגולן. החרמון התכסה במעטה לבן, הטמפרטורה במפלס התחתון 2 מעלות ובמפלס העליון 2-. גובה השלג בתחתון ארבעה ס"מ, בעליון 45 ס"מ. אתמול נפתח האתר למבקרים. המתקנים נפתחו בהתאם לתנאי מזג האוויר והכניסה ללא תשלום.
![צילום מיקי ענבר](https://www.hevrati.org.il/wp-content/uploads/2016/12/IMG_6343.jpg)
צילום מיקי ענבר
מאפיין מעניין של המערכת החורפית הנוכחית היא כמות הברקים החריגה שנרשמה. בחברת החשמל ציינו שבמהלך שעות היום אתמול נספרו למעלה מ-2,500 ברקים ברחבי הארץ, כמות הגבוהה בכ-30% מהממוצע הרב שנתי.
![צילום מיקי ענבר](https://www.hevrati.org.il/wp-content/uploads/2016/12/2016-12-03-PHOTO-00000058.jpg)
צילום מיקי ענבר
![צילום מיקי ענבר](https://www.hevrati.org.il/wp-content/uploads/2016/12/IMG_6338.jpg)
צילום מיקי ענבר
במהלך סוף השבוע, כתוצאה מהרוחות העזות, הברקים והגשמים ברחבי הארץ, נפגעו ותוקנו כ-100 קווי מתח גבוה, ומאות קווים ואירועי מתח נמוך ניזוקו. עשרות עצים, מרביתם מגינות פרטיות, נעקרו וקרסו על רשתות החשמל.